top of page

GÜNCEL PROJELERİMİZ

 

    Bu sayfamızda şu an uygulamakta olduğumuz güncel projeleri , detaylarını ve özelliklerini görebilirisiniz

URLA  -  Sezen Hanım'ın evi      09.08.2017

 

    Urla merkezde bulunan bu ev tadilat halindedir , yaklaşık 65 metrekare  2 odası ve  1 salonu  olan mütevazi bir ev . Evde yerden ısıtma uygulaması yapıldı   Yerden ısıtma boruları REHAU olarak kullanıldı , kollektörler debi ayarlı ve termostat bağlantısına uygun TDS olarak kullanıldı .  Sonradan yerden serinletmenin kullanılma ihtimaline karşı kolon tesisatına izolasyon yapıldı . Proje bitimine doğru 8 kW  Viessmann monoblok ( yer dar olduğu için ) ısı pompası kullanmayı uygun bulduk .

EGE SUİTS - EVKA 3 BORNOVA     14.08.2017
KAVUKLAR REZİDANS

 

    İzmir'in en büyük yapılarından biri olan Ege Suits'in zemin katında bulunan dairede balkon kapatılarak altına elektrikli yerden ısıtma uygulaması yapıldı . Oturulan evlerde ve küçük alanlarda özellikle bu alanlar yerden ısıtma kollektörüne veya ısıtıcıya uzak ise elektrikli yerden ısıtma uygulaması yapabiliyoruz . Alandaki prizin elektriğine bağlanarak çalışan elektrikli yerden ısıtma, elektrik tüketimi açısından çok verimli olmamasına rağmen küçük alanlarda tüketim düşük olacağından bu tarz alanlarda uygulanabilir.

ÜMİT BEY - BORNOVA                    22.08.2017
FORUM BORNOVA VİLLALARI

 

    Forum Bornova'nın karşısında bulunan projemiz 170 metrekare  , 3 katlı , geniş ,  yüksek tavanlı  villadır .  Lüks villalar da genellikle 3 m 'ye yakın tavan yüksekliği olmaktadır . Bu villanın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar , Tarihi Roma evlerinde de aynı etkiyi hissedersiniz. Bu projemiz oluşan sorun , proje için villaya geldiğimizde sıva bitmişti , yerden ısıtma  sıva , alçı veya asma tavan tamamen bittikten sonra başlar , kaba inşaatın son basamağıdır , yerden ısıtmadan sonra mimari işler başlar . Önemli olan nokta yerden ısıtmadan önce sıva başlamadan önce , su tesisatları yapılırken kollektör dolapları ve özellikle kolon tesisatlarının hazırlanması gerekmektedir . Kolon hattı su tesisatçısının da yapabileceği kombiden yerden ısıtma kollektör dolaplarına  getirilen o32 veya o40   kompozit borudur . Bu villada sıva bitmiş olduğu için kolon tesisatını binanın dışından yapmak zorunda kaldık . Oda termostatları için kollektör dolabına kablo çekilmediği için kablosuz oda termostatı kullandık .

MİMAR YÜKSEL BEY -                      08.09.2017  GÜZELYALI
 

    Mimar Yüksel beyin Güzelyalıda tadilatını yaptığı eve yerden ısıtma uygulaması yapıldı. Yaklaşık 100 m2 olan bina 30- 40 yaşlarında eski bir bina . Bu tarz tadilat projelerinde , ilk önce seramik parke kaldırılır , sonrasında şap kırılır ve kırımdan sonra yerler yerden ısıtma sistemine uygun şekilde düzeltilir ve düzleştirilir , ardından yerden ısıtma uygulaması yapılır . Fakat bu projede hem binanın uygun olmaması hem de maliyeti düşürmek, açısından mimarın isteği ve onayı ile evin içine direkt olarak parke ve seramik üzerine yerden ısıtma uygulaması yapıldı . Fotoğraflarda adım adım uygulama görselleri mevcut . Bu şekilde yapılan uygulamanın dezavantajları tavan yüksekliğinin tadilat bitiminde 8 - 10 cm alçalması ve evin durumuna göre kapı altlarının kesilmesi ve doğramalarda tadilat yapılması gerekmektedir . Bunların haricinde ısınma ile ilgili hiçbir sorun yaşanmaz . Bu projede yerden ısıtmanın üzerine şap dökülmesini de firmamız yapmıştır , bu tarz çalışmalarda şap dökümü için şap ekibi ayrı ve bu ekibi denetlemesi için ustabaşı ayrı olarak şantiyeye çağırılır. Böylece sorunsuz bir iş ortaya çıkar .

AHMET BEY -  YAKAKÖY                18.09.2017  
 

    Şehirden uzaklaşıp ormanda sakin bir hayat yaşamak isteyenlerin tercih ettiği çiçekli köyün hemen sonrasında ulaşabileceğiniz Yakaköy'de olan projemiz.  Büyük bahçesi ile birlikte  bir villa alan Ahmet beyin tadilatını yaptığı villasına yerden ısıtma uygulaması yapıldı. İlk önce mimar ile kollektör dolaplarının ve ısı pompasının yerlerini belirlediğimiz bu projede asma tavan ve alçı bittikten sonra yerden ısıtma uygulamasına başladık . Ahmet beyin evi yaklaşık olarak 170 m2   , bu projede bütün malzemeler Alman ürünü Fraenkische kullanıldı . Odalarda hem oda termostatları hem de akıllı ev için elektrik altyapısı yapıldı , yani oda sıcaklıkları hem odalardaki  termostat ile hem de akıllı evlerdeki tablet ile ölçülebilecek ve kontrol edilebilecektir. 

DOĞAN USTA -  AYDIN                24.09.2017  
 

    İzmir'in önemli iş adamlarının evlerinin tadilatını ve diğer çalışmalarını yapan Doğan usta'nın kendisi ve ailesi için yaptığı apartmanı tamamen yerden ısıtma ile ısıtmaya karar verdik . Aydın'daki bu projemizde  75 m2 olan daireler oda kontrollü yerden ısıtma sistemi ile ısıtılacak . Yüksek izolasyonlu olan bu tarz dairelerde yerden ısıtma sistemi daha verimli ve konforlu çalışır . İzolasyondan dolayı az ısı kaybına sahip bu dairelerde hem doğal gaz faturası düşük olur hem de kombiler       35 C gibi çok düşük sıcaklıklarda evinizi ısıtabilir. Unutmayın ısıtma sistemlerinde evin ısı yalıtımı ve ısı kaybı çok önemlidir.

HALİT BEY -  MANİSA               02.10.2017  
 

    Ünlü Tarım Fabrikalarının sahibi Halit beyin kendisi için yaptırdığı apartmanın yerden ısıtma sistemini , tam otomasyonlu ve REHAU marka yerden ısıtma ürünlerini kullanarak yaptık .  130 m2 ve 3 daire olan apartmanın , daireleri yüksek tavanlı ve genis odalı yapılmıştır bu yüzden ferah bir ortam olması sağlanmıştır. Her odada olan oda termostatı sayesinde odaların sıcaklıkları ayrı ayrı olarak kontrol edilebilir.

DOLUNAY BEY -  BALÇOVA             10.10.2017  
 

    Sarıkaya İnşatın sahibi dolunay bey  Balçovadaki apartmanına petek sistemi yerine yerden ısıtma sistemi yapılmasını istedi, yerden ısıtma sistemi petek sistemine göre çok daha konforlu ve yerden ısıtma sistemi olan evler konforlu ısındığı için hem daha kolay alıcı buluyor hem de daha yüksek fiyata satılabiliyor. Bu apartmanda yerden ısıtma sistemi fiyatını petek sistemi fiyatına yakıntutmaya çalıştık biraz daha fazla para ile çok daha yüksek konfor  elde etmeyi amaçladık. Du dairelerin ısınması kombi termostatı ile kontrol edilecek . Alman ürünü kombilerde programlama mevcuttur çalışma ve eve geliş saatlerinizi akıllı kombi termostatına yazarsınız , kombi siz eve gelmeden önce evin ısıtılmasını sağlar ve evde olmadığınız zamanlarda kombi çalışmaz .

ALP BEY -  BUCA             22.10.2017  
 

    Muyap İnşatın sahibi Alp beyin  Buca'daki 5 katlı apartmanına tamamen yerden ısıtma uygulaması yapıldı . Daire satmanın zor olduğu bu zamanlarda yerden ısıtma ile fark yaratmayı amaçladık . İlgili bir inşaat sahibi olan Alp bey yerden ısıtma uygulamasının en doğru şekilde yapılması için gereken herşeyi yaptı . Yerleri yerden ısıtma uygulamasına uygun şekilde hazırlattı , kollektör dolabının en doğru yeri olan evin orta bölümüne kadar kombiden kolon tesisatı çektirdi. Biz de AKKAN ISI olarak uygulamayı en doğru şekilde yaptık.

METİN BEY -  URLA             06.11.2017  
 

    Urla'dan yazlık alıp İzmir'e taşınan Metin bey'in tadilata soktuğu dubleks villasına yerden ısıtma sistemi uyguladık . Tadilat halindeki bu yazlıkta tavan yüksekliği fazla olduğu için yerdeki seramik ve parkeyi kırmadan , kaldırmadan direkt olarak zemin üzerine yerden ısıtma uygulaması yapıldı . Yerden Isıtma sistemi Buderus Isı Pompası ile ısınıyor . Isı pompasının montajı , yerden ısıtmaya bağlatısı , çalıştırılması ve ısınır halde teslim edilmesi işlemlerini de AKKAN ISI olarak gerçekleştirdik. 

Şermin Hanım -  SASALI             19.11.2017  
 

    Şermin hanım'ın Sasalı'daki yerden ısıtma ile ısınan villasının , balkon bölümüne de yerden ısıtma uyguladık . Balkonu da salona dahil edilen bu villada yerden ısıtma kollektörleri de REHAU'nun debimetreli kollektörleri ile değiştirildi . Bu tarz durumlarda önceki yerden ısıtma uygulayan firmanın yaptığı sistemin çalışmama veya verimsiz çalışma durumuna önlem olarak ,yerden ısıtma hatlarına debimetreli kollektör kullanıyoruz ve bu hatlara giden sıcak su miktarını ayarlayabiliyoruz , bu şekilde evin ısınmayan bölümlerini de ısınır hale getiriyoruz.

bottom of page