top of page

ISITMA SİSTEMLERİ

YERDEN ISITMA

    TÜRKİYE'de ve   İzmir ' de ilk kez yerden ısıtma sistemini Firmamız yapmıştır .Yerden ısıtma sistemi en verimli ,  güvenilir ve en sağlıklı ısıtma sistemidir .Yerden ısıtma sistemlerinde ısıtılan alanın tabanı tamamen ısıtılır ,böylece ayağınızın bastığı yerler sıcak olur .Evde homojen ısıtma olduğu için ısıtıcılar ( kombi , ısı pompası vs..) 35-40 C gibi düşük sıcaklıklarda çalışabilir . Böylece sağlıklı ve ekonomik ısınma elde edilir.  Radyatörlere göre %30 a varan ısı tasarrufu söz konusudur.

FAN COİL - RADYATÖR

     Fan-Coil  evde ısıtma için kullanılan radyatörlere benzeyen , içinde fan olan cihazdır . Fan -Coil ısıtma ve soğutma için kullanılabilir . Fan-Coil lere kombi , ısı pompası vs.. kaynaklardan elde edilen sıcak veya soğuk su gönderilerek içinde dolaştırılır , bu sırada fan ile sıcaklık havaya iletilir. Klimanın ısıtması veya soğutması gibidir fakat hava daha solunabilir ve sağlıklıdır.

 

ISI POMPASI

    Isı pompası soğuktan sıcağa ısı transferi yaparak ısı üreten makinedir . Isıyı havadan , sudan ve topraktan ısı tranferi ile elde edebilir . Ev , Otel , İşyeri vs..   ısıtması  , havuz ısıtması ve su ısıtması için kullanılabilir .Elektrik ile ısı üretmek yerine ısı transferini kullanarak ısıtma yaptığı için normal elektrikli ısıtıcıların 4 'te 1 'i kadar elektrik kullanır .Isı pompaları ile evinizi hem ısıtabilir hem de soğutabilirsiniz .  Verimliliği COP değeri ile ölçülür .Her ısı pompasının farklı COP değeri vardır.  

 

   

 

GÜNEŞ ENERJİSİ

      Güneş Enerjisi sistemleri sıcak su ısıtması , havuz ısıtması ve mekan ısıtmasına destek için kullanılabilir . İzmir coğrafi konumundan dolayı , güneş enerjisi için avantajlı şehirlerdendir . Kış mevsiminde bile sıcak su elde edilebilir . Güneş enerjisi sistemleri , kapalı ve açık sistemler olmak üzere ikiye ayrılır . Firmamız Boylerli bakır borulu , garantili ve uzun ömürlü güneş enerjisi sistemleri kurmaktadır. 

 

bottom of page