top of page

        Yerden ısıtma sistemleri radyatör , klima , fancoil  gibi diğer ısıtma sistemlerine göre daha sağlıklı konforlu ve ekonomiktir , bu yüzden avrupada daha çok tercih edilir.                   Yerden ısıtma sistemlerinde evin taban alanı tamamen   ısıtılır , böylece evin heryerinde  aynı sıcaklığı hissedersiniz . Bilindiği gibi radyatör sistemlerinde , radyatörden uzaklaştıkça  sıcaklık azalır , klimalar için de aynı şey geçerlidir . 

         Yerden ısıtma sistemlerinde kombi veya ısıtıcı sıcaklığı 40 C  kadardır , bu yüzden daha az enerji ile ısınma gerçekleşir , % 30 'a  varan  yakıt tasarrufu sağlanır. 

          Ayrıca yerden ısıtma sistemlerinde oda termostatları ile oda sıcaklığı kontrol edilebilir , bu sayede her odada ayrı oda termostatı kullanarak  , her odanın sıcaklığı ayarlanabilir .      ( Facebook sayfamızda oda termostatlı örneğimiz mevcuttur )

    Şekildeki gibi yerden ısıtma sistemlerindeki yer altındaki borular duvardaki kollektörlere bağlanır . Kollektörlere ısıtıcıdan veya güneş enerjisi destekli olarak sıcak su sağlanır.                   Yerden ısıtma sistemlerinde ısıtıcı borular yerin altında kalır , böylece evin iç kısmında ısıtma ile ilğili hiçbir şey görünmez , görüntü kirliliği olmaz , bu yüzden genellikle mimarların tercihidir .  

      Yerden ısıtma sistemlerinde , toz olmaz radyatörlerdeki gibi petek içinde ve perde uçlarında veya evin herhangi bir yerinde toz görmezsiniz . 

      Yerden ısıtma sistemlerinde 35 - 45 C sıcaklık aralığında çalışıldığı için , Isı pompaları için ideal sistemlerdir . Bu şekilde hem yerden ısıtma , hem de ısı pompası ile tasarruf yapılabilir.

      

 

İzmir ve Türkiyenin ünlü iş adamlarının evleri ve önemli yapılarında firmamız her zaman yerden ısıtma sistemlerini kullanmıştır.

      Yaptığımız yerden ısıtma sistemleri örneklerini facebook sayfamızda görebilirsiniz.

  • Wix Facebook page
bottom of page